Rozrywka w Hanaczowie

Rozrywka w Hanaczowie

W przeciwieństwie do zachodniego Nowego Roku uroczystości, Chiński Nowy Rok, na podstawie chińskiego kalendarza, jest czymś więcej niż tylko 1 noc świętowania. W rzeczywistości, Chiński Nowy Rok jest świętem 15 dni świątecznych, które zawiera wiele chińskich tradycji. Dla chińskiej społeczności mieszkającej w Londynie, a także innych mieszkańców Londynu i odwiedzających miasto turystów, Chiński Nowy Rok to ekscytująca okazja, pełen świętowania i odmłodzenia.

Aby rozpocząć, ważne jest, aby pamiętać, że chiński Nowy Rok nie spada w tym samym dniu każdego roku. Ponieważ święto opiera się na księżycowych i słonecznych kalendarzy, daty zmieniają się z roku na rok. Jednak zazwyczaj można liczyć na to, że był pod koniec stycznia lub na początku lutego. Jeśli planujesz podróż do Londynu z okazji, można sprawdzić online, aby dokładnie co dzień uroczystości są odbędzie się nauczyć.

Londyńskie Chinatown Chiński Stowarzyszenie organizuje szereg imprez w całym mieście, a jedną z największych chińskich Obchody Nowego Roku w Londynie można znaleźć w słynnym Trafalgar Square. Tłumy zbierają się w centrum miasta, aby świętować z kostiumy, jedzenie, tańca i innych tradycyjnych zajęć. Parada prowadzi także przez obszar w godzinach porannych, a następnie poprzez rozrywkę na żywo wieczorem.

Kolejna dzielnica Londynu, który jest idealnym miejscem na obchody chińskiego Nowego Roku jest, oczywiście, Chinatown. Na cześć Nowego Roku, ulice Chinatown są urządzone i specjalne stragany są set-up, służąc autentyczne chińskie jedzenie i innych towarów chińskich. Podczas swojej wizyty w Chinatown można również świadkami tradycyjne tańce smoka i lwa.

Wreszcie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat chińskiej kultury podczas wizyty w Londynie, kilka muzeów m.in. eksponaty, które prezentują unikalną kulturę chińską i zróżnicowaną historię Chin.

– autor artykułu