Dlaczego warto poznac okolice Tarnopola

Dlaczego warto poznac okolice Tarnopola

Jednym z pierwszych domów, które powstaną poza murami Starego Miasta był wspaniały dom w pełni wyposażony w doskonale urządzonych pokojach. Na początku całkowicie odizolowane na pustkowiach, przybytek został ostatecznie włączony do arystokratycznej arabskiej dzielnicy Sheikh Jarrah, że wychował się wokół niego.

Pałacowy zamieszkania zawarte pięknie dopasowane komory dla bogatych Effendi, który jest własnością i dla każdego z jego czterech żon. Wspaniały wewnętrzny dziedziniec pod warunkiem prywatności dla mieszkańców willi i środka ochrony przed zewnętrznym atakiem.

Gdy Effendi zmarł on nie pozostawił męskiego potomka jednego przejąć zabytkową willę. Stał pusty przez dziesiątki lat, aż w końcu wynajął do wspólnej grupy protestantów głęboko religijnych Pochodzący z Chicago. Powszechnie znany jako American Colony, grupa była prowadzona przez Annę i Horatio Spafford, para, która znała przerażające osobistej tragedii.

Zanim dotarli do Jerozolimy na Spaffords mieszkała w pięknym domu w Chicago. Pewnego dnia w 1873 roku Anna i czterech córek Spafford na wycieczkę do Europy. Ich statek zderzył się z innym statkiem i chociaż wszystkie cztery dziewczynki zginęły, Anna cudem ocalał. Więcej dzieci urodziły się po Spaffords po tej katastrofie , ale jedna z nich zmarła tragicznie choroby. Rodzina przeniosła się do Świętego Miasta nadzieję znaleźć wytchnienie od ich straszliwych boleści.

Grupa pionierem dotarł do Ziemi Świętej w 1881 roku i przeniósł się do mieszkania w obrębie murów Starego Miasta. Ale kiedy dziesiątki Szwedów dołączył do kolonii w 1896 roku stał się pomieszczenia mieszkalne zbyt zatłoczone dla wygody. To wtedy American Colony przeniesiona do późnego Effendi w wspaniałej willi poza murami.

Na początku to było dość ciężko będzie znaleźć finansowanie skromnych wymagań codziennych kolonii, jak również za pomocą grupa proffered potrzebującym Jerusalemites niezależnie od religii czy narodowości.

– autor artykułu