Wakacje w Hanaczowie

Wakacje w Hanaczowie

Jaipur jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych w Indiach. Położony około 250 km od New Delhi, Jaipur to stolica Radżastanu. To miasto ma długą i burzliwą historię jako dawnej twierdzy Rajput królów, a zatem ma bardzo królewskiej aury do niego. Jaipur popularnie nazywany jest również „różowe miasto” ze względu na liberalne korzystania z różowego koloru w architekturze.

Jeśli wyruszeniem do Indii, robią to punkt do zatrzymania tego pięknego miasta. Po dokonaniu go tutaj, pamiętaj, aby odwiedzić te miejsca:

1. Amer Fort

Ten fort znajduje się na obrzeżach miasta Jaipur na stromym wzgórzu. Jest to jeden z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w mieście. Piękny pałac fort cum, to miejsce jest pełen historii i świetności. Nie zapomnij wziąć słoniu do fortu. Będzie to doświadczenie warte zapamiętania.

2. Hawa Mahal

Dosłownie przetłumaczyć jako „The Palace of Wind”, ten mały pałac mieści królewskich wiele królowych. Ma tony i tony okna z przodu, aby umożliwić przepływ powietrza (stąd nazwa). Położony w samym sercu miasta, nie można przegapić Hawa Mahal.

3. Nahargarh

Ten stary fort jest jednym z ulubionych miejsc na spotkania młodzieży Jaipur. Będziesz się zgubić w wielkości starego budynku i czuję, jak masz czas, udał się do przeszłości. Trzeba zobaczyć dla wszystkich fanów historii czy architektury.

4. Birla Mandir

Ta świątynia została zbudowana przez wpływowego indyjskiej rodziny biznesu w samym sercu miasta. Ogromny biały marmur struktura ta jest ulubionym Jaipur folku.

5. Johri Bazar

Ta handlowa znajduje się w starej części miasta. Jego nazwa dosłownie tłumaczy się „Rynek jubilera”, a to raj dla każdego, kto chce kupić tradycyjną indyjską biżuterię.

John jest bloger, który pisze w Internecie w ciągu ostatnich 3 lat. Jego najnowszy blog jest o Florida ubezpieczenia zdrowotnego. Sprawdź to tutaj:

– autor artykułu